מתכננים חגיגת יום הולדת לאחד הילדים ומעוניינים להזמין או להכין עוגות מבצק סוכר מעוצבת, טעימה ומרשימה? ובכן, כדאי לדעת כי בצק סוכר הוא חומר גלם מעולה להכנת עוגות לאירועים, בין היתר לעוגות לימי הולדת לילדים ולמבוגרים.

ניתן לרכוש בצק סוכר בחנויות המובחרות ובקונדיטוריות או להזמין עוגה מעוצבת בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם. בצק סוכר ביתי מכיל אבקת ג'לטין, אבקת סוכר, חומרים מקשים, מים, שומן מוקשה, חומרי טעם וריח, כאשר יש מתכונים המחייבים גם הוספת חלבון ביצה.

הצבע הבסיסי של בצק סוכר הוא בגוון לבן, לכן כדי לעצב עוגות מבצק סוכר יש להוסיף לבצק צבע מאכל בגוון הרצוי, כאשר ניתן לרדד מהבצק עיגולים בגדלים שונים ולצבוע כל עיגול בגוון אחר כדי לפסל עוגות לימי הולדת מרשימות ומקוריות.

יש לזכור כי בצק סוכר נועד לציפוי העוגה, כאשר הציפוי מתאים לעוגות יום הולדת שאינן מצריכות קירור. הבצק מתייבש יחסית במהירות גבוהה, לכן יש להכין את העוגה במהירות כדי להימנע מסדקים וממראה פחות מרשים.

עוגות לימי הולדת

עוגה קלאסית ליום הולדת

עוגות בצק סוכר מתאימות במיוחד למסיבות יום הולדת בזכות אפשרויות העיצוב המגוונות והמראה המרשים והייחודי. ניתן לעטר את העוגה באמצעות חיתוך בצק סוכר בצורות שונות, לשם יצירת שם הילד או הילדה, להוספת גיל, ברכה וכדומה. כמו כן, מבצק סוכר ניתן לעצב דמויות שונות, לכן העוגה מתאימה לימי הולדת ומאפשרת להפתיע את חתן או כלת השמחה בעוגה מעוצבת ואישית, בעלת טעם עשיר.

עוגות מבצק סוכר – עמידות גבוהה

בצק סוכר מחזיק מעמד לאורך זמן ולרוב אין להכניס את העוגה לקירור אחרת הבצק עלול להיפגע. מעבר לעמידות הגבוהה של עוגות בצק סוכר, ניתן לעצב את העוגה בהתאם לצרכי הלקוח. את העוגה ניתן לשמור בקירור עד לשבוע ימים, ובזמן האירוע אין חשש להותיר את העוגה בחוץ, אלא אם עורכים את המסיבה בחוץ, בתנאי חום כבד.

לסיכום, עוגות מבצק סוכר מתאימות לימי הולדת, אך אם מחליטים להזמין עוגה יש לוודא כי העוגה עשויה מחומרי גלם איכותיים, טבעיים ואכילים.

2 בנובמבר 2016
עוגות לימי הולדת

יום הולדת בצק סוכר

בצק סוכר נועד במקור לרידוד ולציפוי עוגות ראווה, אך כיום הוא משולב גם במסיבות ימי הולדת של ילדים, צעירים ומבוגרים. הפעלות סביב בצק סוכר מאפשרות למוזמנים להתנסות בעצמם במתכונים מסוימים ולצאת מהאירוע עם מזכרת טעימה. זו פעילות מבוקשת בקרב הורים לילדים והיא מתאימה גם לקייטנות, בתי ספר, מוסדות חינוך, חוגים וימי כיף של חברות וארגונים.